Багатьох фермерів відлякує вирощування індиків через ряд труднощів. Найперша — максимально зберегти молодняк впродовж першого місяця життя. Тому новачкам радимо спробувати виростити індичат разом з індичкою.

Індички обгрунтовано вважаються найкращими мамами — ”квочками”. Переваги утримання індичат з індичкою:

  • індичка вигріває молодняк. Тому вища збереженість гнізда;
  • охорона. Індичка відмінно пильнує молодняк від нападок котів, собак, змій;
  • можливість привчати до раннього вигулу з перших днів. Індичка делікатно привчає курчат до випасу, розрізняти їстівне від неїстівного, розривати мурашники заради смачних, поживних личинок.
  • економність вирощування. Утримання молодняк з індичкою дозволяє не використовувати додатково брудери для обігріву, економлячи електроенергію.

Але є і мінуси. Вирощування індичат з індичкою — не варіант для господарств, які займаються виробництвом індичатини в промислових масштабах. А от для новачків — реальний спосіб забезпечити свою родину якісним, дієтичним м’ясом на увесь рік. Раніше ми розповідали як правильно облаштувати температурний режим для перепелів,  для успішого виробництва дієтичного м’яса.

 Для індичат першого тижня підтримуватися температура 28 – 30 градусів в приміщенні, 32 – 35°C. Вологість в районі 60 – 70%. Після 7 дня життя можна опустити температуру до 25 – 28°C,. З третього тижня – 29 – 31°C, четвертого — 27 – 29°C. Далі знижуємо до 17 – 20 градусів (з 6 по 17 тижні). Перші тижні особливо актуально слідкувати за температурним режимом. Стаття “Причини перегріву чи переохолодження тварин” детально розкаже про наслідки недотримання температурного режиму у пташнику.

Вирощування з перших днів

Пташенят висиджують близько 4 тижнів, але з 27-го дня перевіряють яйця. З перших днів життя індичат привчають до крупки стартеру. Саме годівля повнораціонним комбікормом підвищує виживаність молодняку на 30%. Комбікорм для індиків СТАРТ GG ПК і 0/5к складається із пшениці, кукурудзи, продуктів переробки сої, продуктів переробки соняшнику, вапняку, монокальцію фосфату, олії рослинної, натрію хлорид, амінокислоти, вітам.-мінер. премікс (в т.ч. мультиензимна композиція, фітаза, холін-хлорид), кокцидіостатик, антиоксидант.

Основні моменти

  1.   Індюшата повинні бути забезпечені сухим і просторим сараєм, обов’язкова наявність вентиляції і відсутності протягів.
  2.   Індики повинні мати постійний доступ до зеленого корму. Птиця добре поїдає зелень кропиви, зеленої цибулі, кульбаби. 
  3. Годівля має бути збалансованою за амінокислотним, вітамінним складом. Самостійно сформувати такий раціон складно. Тому використовуйте готові повнораціонні комбікорми (старт, гровер, фініш). Готові комбікорми для індиків від GRANULA GOLD містять біодоступні компоненти, тому покращують конверсію, підвищують ефективність вирощування. Склад стартового, гроверного, фінішного повнораціонного комбікорму покриває фізіологічні потреби організму. Кожна крупинка містить усі необхідні речовини для росту та розвитку індичатка. 

Спробуйте виростити індичат разом з індичкою! А раптом ця спроба переросте у нову справу вашого життя!

Комбікорм для індиків старт