Попри густу шубку кролі дуже чутливі до зниження температур та вологості. Які наслідки може мати переохолодження тварин. Додатково відсутність сокових кормів (підв’ялена трава, гілочки фруктових дерев із листям) створюють особливі умови годівлі пухнастиків. Плюс пам’ятаємо, що кролі цілорічно проявляють охоту, поєднуючи сукрільність з лактацією. Тому потрібно ретельно передивися раціон під нові умови утримання. 

Зима і напування кроликів: як правильно організувати?

Кролики неймовірно чутливі до дефіциту вологи. Навіть взимку тварини потребують постійно доступу до якісної, питної води. Наприклад, кролиці відразу після окролу потрібно 2,5 л води для поповнення запасів.

Щодо інших тварин, то потреби у воді розподіляються наступним чином:

  • молодняк — до 1,5 л;
  • дорослі кролі — до 1 л;
  • сукрільна кролиця — 1,5 л;
  • кролиця в період лактації — до 2 л.

При утриманні в шедах можливе замерзання води у поїлках. Аби запобігти цьому радимо облаштувати поїлки з підігрівом або ніпельні напувалки. У них ризик замерзання води мінімальний.

Формуємо раціон для кролика

Поки дозволяє запаси та погода до щоденного меню вуханів додавайте моркву, гарбузи, топінамбур, овочеве бадилля. Типове осіннє та зимове меню для кролика може виглядати так:

  • ялівцеві, ялинові, осині гілки;
  • сіно — 61% від добової кількості їжі;
  • корнеклубнеплоди — морква, картопля;
  • злакові культури — пшениця, ячмінь, кукурудза, просо;
  • боби — квасоля, сочевиця, горох, але обов’язково після термічної обробки (варіння, екструдація).

Комбікорм для кролів на відгодівлі (зі збільшеною кількістю клітковини)

Але безпечніше та ефективніше формувати раціон на основі сухих повнораціонних комбікормів. Наприклад, комбікорм для кролів на відгодівлі (зі збільшеною кількістю клітковини) та корм для кролів на відгодівлі. Готові до вживання повнораціонні кормові рішення залишається просто насипати до годівниці. Кормові рішення містять увесь набір поживних речовин, вітамінів, мікроелементів, протеїну для росту, розвитку. Введення добавки кокцидіостатику слугує відмінною профілактикою розвитку кокцидіозу.

 

Стосовно кратності годівлі, то мінімально — двічі в день, в ранковий і вечірній час; оптимальне — 5-6 разів (через кожні 3-4 години). Останній графік режиму доцільний для кролиці, у якої лактація або нещодавно відлученого молодняку.

Годівля сукрільних кролиць в холодний період року

Комбікорм для кролематок та молодняку

 Аби кроличка порадувала високою багатоплідністю організуйте тварині відповідний огляд. Спеціальний раціон для сукрільної кролиці вводять за 2 тижні до планового окролу та притримуються його весь період лактації. В якості такого раціону пропонуємо використовувати комбікорм для кролематок та молодняку. Готове кормове рішення відмінно підходить для годівлі молодняку. Щоденна кількість молочних продуктів в місячному віці скорочується до 25%. У цей час у малюків починають різатися зубки й потроху можна починати годувати їх висівками й в невеликих кількостях — свіжим сіном, в якому не повинно бути товстих грубих стебел.