Вирощування гусей — практично безвідходний бізнес. М’ясо підходить для приготування тушонки та копчених делікатесів, пух та пір’я — як наповнювач для подушок, ковдр, перин, одягу. Нутрощі, змішані з дертю — дешевий та поживний корм для хижих видів риби, раків.

Гуси відмінно споживають зелені корми. З гектара пасовища птиця приносять в налагодженому господарстві до і понад 2 тонн на рік, а перший продукт можна отримати вже через 2 місяці після початку випасання.

Собівартість гусятини в дрібно-середньому фермерському господарстві виявляється нижче яловичини (правда, трохи вище свинини), а продажна ціна вище, вище, відповідно, і рентабельність.

Товарної ваги гуси набирають за 3-4 місяці. З розрахунку, що середня вага гусака становить 4-8 кг, за його продаж можна отримати 150–300 грн, пуху можна буде отримати близько 0,6 кг, що в грошовому еквіваленті складе близько 200 грн. Виходячи з цього, витрати фермера можуть окупитися протягом року.

З чого почати новачку?

  1. Обладнати пташник. Гуси легко переносять низькі температури, але для них згубна надмірна вологість підстилки в приміщенні. Тому раз в тиждень повністю змінюйте підстилку, налагодіть вентиляцію в приміщенні, відремонтуйте дах, аби уникнути протікання.Маленьким гусятам не потрібно багато місця – досить не менше 1 кв.м, молодняку – не менше 5 кв.м, ну а дорослим птахам – від 15 кв.м. Основну частину дня гуси проводять поза приміщенням – на повітрі, люблять щипати свіжу траву, причому в день вони можуть вжити її досить багато (до 2-х кілограмів). 
  2. Закупіть партію добових гусенят. Якщо дозволяє площа, то почніть із сотні молодняка. Починати із самостійного інкубування, морочитись із покупкою інкубаційного яйця, пошуком інкубатора — додатковий клопіт. Тому простіше купити відразу готовий молодняк. Чимало пропозицій знайдете у тематичних фейсбук групах. 
  3. Організовуйте правильну годівлю. Аби утримання птиці мало економічну ефективність радимо розпочати із повнораціонного гранульованого стартового комбікорму Комбікорм для качок та гусей СТАРТ. Стартовий корм від GRANULA GOLD для качок, гусей в гранульованому вигляді закладає основу для повноцінного розвитку травної системи, зміцнює імунітет, розкриває генетичний потенціал кросу або породи. Наступний крок — переведення на гроверний комбікорм для гусенят, каченят віком від 9 до 20 тижнів GG ПК к 3к. Але, якщо маєте власну зернову базу або можливість закупити дешеве зерно, то спробуйте приготувати комбікорм самостійно на основі БМВД GG P Universal/25 для м’ясних видів птиці. Рецептура БМВД доповнена легкодоступними джерелами протеїну, вітамінами, мінералами, мікроелементами, антиоксидантами та кокцидіостатиком. Все разом створює ідеальний баланс поживності, ефективності для птиці м’ясного напрямку продуктивності. Джерело повноцінного, легко засвоюваного білка, вітамінів, мінеральних речовин — запорука швидкого росту, міцного здоров’я та ефективності вирощування гусей. 

Поїлки з водою, щоб уникнути розбризкування, повинні бути встановлені на стелажах, які закриті ґратами з металу або ж дерева.