Хоча б 1 раз кожен, хто вирощував птицю стикався із проблемою канібалізму серед птиці. Молодняк та дорослі кури-несучки розкльовують один одному голови, куприкові залози, лапи. Достатньо хоча б краплі крові, щоб жертву птиця заклювала на смерть. Додатково рани стають джерелом інфекції, підвищуючи процент падежу в стаді.

Селекціонери та технологи нагадують, що випадки канібалізму серед курчат зросли після поліпшення породи бройлерів (приріст ваги за добу збільшився до 50 м) і виведення яєчних кросів, щороку приносять до трьохсот штук яєць. Кроси відрізняються гіперактивністю, гострою реакцією на будь-які подразники.

Причини канібалізму

  1. Висока щільність поголів’я. Таким гріхують господарства, де стараються на 1. кв.м помістити якомога більше молодняку. Норма посадки бройлеров на 1 кв. м.- 18 – 20 голів. На 35-й день вирощування необхідно здійснити вибірку і довести щільність до 14 – 16 голів на 1 кв. м.
  2. Надмірне освітлення або занадто яскраве світло можуть викликати розкльовування. Які параметри освітлення є оптимальними для бройлерів, читайте у статті
  3. Дефіцит води. Не очевидна причина, про яку банально забувають. Тоді кров жертви втамовує спрагу.
  4. Спільне утримання різновидової птиці. Тому не бажано в одному пташнику вирощувати курчат бройлерів та дорослих несучок, качок, індичат.
  5. Ураження паразитами пір’я. Наявність курячих вошей змушує птицю чухатися до ран.
  6. Незбалансоване харчування. Перший пік канібалізму у бройлерів може розвинутися після ювенальної линьки (зміна пуху на перо у віці 30 днів). В цей період різко зростає потреба у білку. Частка сої та кукурудзи у стартовому кормі для бройлерів має складати не менше 35%. Дефіцит натрію в організмі аналогічно провокує підвищену агресивність курчат та дорослих несучок.

Профілактика канібалізму

Комбікорм для бройлерів СТАРТ

Головною профілактикою розкльовування є збалансоване харчування. Стартертери і гровери для бройлерів від GRANULA GOLD складаються із якісних білкових компонентів, мінеральних речовин, вітамінів, енергетичних компонентів. Процент кальцію покриває потреби бройлерів, що швидко ростуть. Потреба в цьому макроелементу зростає вже з 6 дня. 

Ще один спосіб зниження випадків розкльовування – додавання в їжу кормової сірки. Її беруть в наступній пропорції: на кінчику ножа на 1 кг корму. Але простіше та ефективніше використовувати повнораціонні комбікорми. Готовий корм містить уже всі мікроелементи, включаючи сірку. 

Комбікорм для бройлерів ГРОВЕР

Не вигадуйте велосипед. Використовуйте повнораціонні комбікорми та забудьте про проблеми канібалізму бройлерів.