Хоча б 1 раз кожен, хто вирощував птицю стикався із проблемою канібалізму серед птиці. Молодняк та дорослі кури-несучки розкльовують один одному голови, куприкові залози, лапи. Достатньо хоча б краплі крові, щоб жертву птиця заклювала на смерть. Додатково рани стають джерелом інфекції, підвищуючи процент падежу в стаді.
Селекціонери та технологи нагадують, що випадки канібалізму серед курчат зросли після поліпшення породи бройлерів (приріст ваги за добу збільшився до 50 м) і виведення яєчних кросів, щороку приносять до трьохсот штук яєць. Кроси відрізняються гіперактивністю, гострою реакцією на будь-які подразники.
Причини канібалізму
- Висока щільність поголів’я. Таким гріхують господарства, де стараються на 1. кв.м помістити якомога більше молодняку. Норма посадки бройлеров на 1 кв. м.- 18 – 20 голів. На 35-й день вирощування необхідно здійснити вибірку і довести щільність до 14 – 16 голів на 1 кв. м.
- Надмірне освітлення або занадто яскраве світло можуть викликати розкльовування. Які параметри освітлення є оптимальними для бройлерів, читайте у статті.
- Дефіцит води. Не очевидна причина, про яку банально забувають. Тоді кров жертви втамовує спрагу.
- Спільне утримання різновидової птиці. Тому не бажано в одному пташнику вирощувати курчат бройлерів та дорослих несучок, качок, індичат.
- Ураження паразитами пір’я. Наявність курячих вошей змушує птицю чухатися до ран.
- Незбалансоване харчування. Перший пік канібалізму у бройлерів може розвинутися після ювенальної линьки (зміна пуху на перо у віці 30 днів). В цей період різко зростає потреба у білку. Частка сої та кукурудзи у стартовому кормі для бройлерів має складати не менше 35%. Дефіцит натрію в організмі аналогічно провокує підвищену агресивність курчат та дорослих несучок.
Профілактика канібалізму
Головною профілактикою розкльовування є збалансоване харчування. Стартертери і гровери для бройлерів від GRANULA GOLD складаються із якісних білкових компонентів, мінеральних речовин, вітамінів, енергетичних компонентів. Процент кальцію покриває потреби бройлерів, що швидко ростуть. Потреба в цьому макроелементу зростає вже з 6 дня.
Ще один спосіб зниження випадків розкльовування – додавання в їжу кормової сірки. Її беруть в наступній пропорції: на кінчику ножа на 1 кг корму. Але простіше та ефективніше використовувати повнораціонні комбікорми. Готовий корм містить уже всі мікроелементи, включаючи сірку.
Не вигадуйте велосипед. Використовуйте повнораціонні комбікорми та забудьте про проблеми канібалізму бройлерів.