Росс 308 — популярний крос бройлерів. Часто генотип називають бройлером, який найшвидше росте.

Історія:  генотип вивела компанія Aviagen (Великобританія), якій сьогодні належати всі права  з поширення  кросуу більш, ніж в 100 країн. В ролі батьківських форм використовувались м’ясні породи. Тому крос Росс 308 має яскраво-виражений м’ясний тип продуктивності, у якому яєчна продуктивність та інкубаційної якості відсунуті на другий план.

Переваги генотипу: 

  • рання готовність до забою бройлерів. Це єдиний крос, який в місячному віці набирає вагу майже до 3 кілограмів;
  • стабільні показники продуктивності;
  • активне зростання пернатих;
  • світла шкіра;
  • вихід м’яса при забої 74%. 

Екстер’єр: тулуб птиці потужний. Спина і груди широкі. Лапи добре розвинені, з великим обсягом м’язів, через що відрізняються силою. Забарвлення оперення завжди біле. Гребінь яскраво-червоного забарвлення невеликий як у самців, так і у самок.

Особливості утримання:  Птиця має флегматичний характер. Тому добре уживається при високій концентрації птиці. При підлоговому утриманні молодняк бройлерів розміщують із розрахунку до 15 штук на один квадратний метр підлоги. Температура для курчат найоптимальніша 30-31 градус. Якщо показники нижче, то енергетична цінність корму буде йти на відшкодування тепловтрати організму, а не на зростання м’язової маси. Занадто висока температура (більше 40 градусів) може призвести до загибелі як окремих особин, так і цілого стада.