Березень — початок нового сезону у приватних домогосподарствах. Саме на початку весни закладають перші партії яєць в інкубатори. Для цього потрібно знати, які саме яйця варто відібрати та як правильно підготувати їх до інкубування.


Як відібрати яйця під інкубування
Яйця для інкубування відбирають у здорових несучок. Важливо, щоб птиця була типовим носієм фенотипу породи, відповідала продуктивним характеристикам. Оптимальний вік батьківського поголів’я — 1,5-2 роки. Важливо, щоб птиця була здоровою.
Для інкубування відбирають яйця:

  • без тріщин, насічок, вапнякових напливів;
  • закладати слід курячі яйця середнього розміру вагою в межах 56-63 р, з яскраво вираженим тупим і гострим кінцем (з великих вилуплюються неповноцінні пташенята, у дрібних – низька виживаність, 38% гинуть);
  • з рівним кольором шкаралупи, без плям блакитного або зеленого кольору;
  • типової яйцеподібної форми, не округлі чи надмірно видовжені. Саме у яйцях правильної яйцеподібної форми нормально відбувається газообмін під час інкубування. Тому закладка аномальних яєць знижує відсоток виводимості молодняку.

Оптимальний час зберігання яєць, відібраних для інкубації — 7-10 днів. Тривале зберігання сировини негативно впливає на відсоток виводимості молодняку.
Як правильно закладати яйця в інкубатор
Перед закладанням курячих або перепелиних яєць до інкубатора їх прогрівають до кімнатної температури. Чому це необхідно зробити? Якщо до інкубатора покласти не прогріти яйця, на шкарлупі виступить конденсат, що негативно вплине на газообмін між зародком та повітряною камерою.
Яйця обов’язково дезінфікують слабким розчином марганцівки або перекисом водню за допомогою протирання шкаралупи серветкою, змоченою у розчині.
Інкубатор ставлять в окреме сухе приміщення, а не в курятник. Важливо, щоб у кімнаті для інкубування, не було протягів. Також заборонено ставити біля батарей та інших приладів для обігріву. Перед закладанням яєць прилад дезінфікують.
Яйця закладають тупим кінцем догори. У багатьох сучасних моделей інкубаторів передбачене автоматичне перевертання яєць. В інших ручне. Ручне перевертання яєць проводять починаючи із 2-ї по 18-ту добу інкубування.
В залежності від породи курчата в інкубаторі починають виводитися на 19-21 день після закладки. Перші попискування — сигнали початку проривання плівки яйця. Курчат, які відразу вилупилися, не варто забирати з інкубатора. Вони мають обсохнути. Тому можна залишити в інкубаторі молодняк на 4-5 години без шкоди для останнього.