Одна із біологічних особливостей кроликів — це приходити в охоту в будь-який сезон року. Тому зимові окроли не рідкість. Як правильно організувати окріл в умовах дефіциту вітамінізованого корму та холодів, розкажуть наші експерти.

Готуємо тепле приміщення для окролу

Практика вирощуває кролів показує, що при зниженні температури в приміщенні нижче +10 градусів кролиці перестають регулярно приходити в охоту, а значить і народжувати кроленят. Тому потрібно організувати в приміщенні відповідний температурний режим. Для цього облаштовують оптимальний мікроклімат в стаціонарному приміщенні. 

Клітки-маточники розміщують на висоті 1 м від підлоги. Підлогу у самій клітці вистилають густим аром сіна або соломи. Під решітчастою підлогою облаштовують піддон, де будуть збиратися фекалії.

Важливий момент — установка поїлок, де вода не буде замерзати навіть взимку. Деякі ентузіасти, які утримують вуханів, радять взагалі тваринам насипати сніг або лід у кормушки,  бо саме так у дикій природі тамується спрага. Але це не допустимо для свійських тварин. У них набагато слабший імунітет. 

 На більш сучасних фермах часто облаштовують підлогу із підігрівом тварин. Для цього купують в спеціалізованому магазині плівку з вбудованими нагрівальними елементами.

Рекомендована для маточника її потужність 140-150 Вт / м². У гніздо буде досить покласти всього 25 см такої «теплої» підлоги, прикріпити до днища, підключити терморегулятор і підключитися до мережі згідно з інструкцією. Саме великим плюсом плівкового підігріву є його установка без заливання стяжкою або клеєм.

Як сформувати раціон для кроликів взимку

В теплу пору року основу раціону кролів слугують сіно, гілочки дерев (віники). Взимку до меню вуханів додають варену картоплю, кормову та звичайну столову моркву, капусту. Останню додають із розрахунку не більше 300-400 г статевозрілим тваринам. Більше кількість може спровокувати здуття, розлади травлення та інші проблеми.

Аби застрахувати маточне поголів’я від цих проблем, експерти радять перейти виключно на годівлю комбікормами тварин. Ідеальним рішенням стане використання спеціалізованого гранульованого комбікорму для кролематок та молодняку. Плюсами використання такого корму є:

  • поєднання вітамінів, мінеральних речовин підсилюють стійкість організму до захворювань;
  • кокцидостатики слугують профілактикою від еймеріозу;
  • адсорбент мікотоксинів та функціональні добавки підтримують роботу травної системи;
  • протеїн рослинного походження разом із трав’яним борошном забезпечують високі репродуктивні показники, молочність кролематки та швидкий ріст молодняку у перші місяці життя.

Використання спеціалізованого корму дозволяє кролиці мати високу молочну продуктивність, одночасно виносити та народити наступне покоління кроленят.