Кобб 500 — популярний крос швидкоростучих бройлерів чеської селекції.

Історія: для виведення кросу використали такі породи курей плімутрок, корнуельські, нью-гемпшир та інші. Акцент робився саме на скоростиглість, вихід м’яса та привабливість вигляду тушки (добре розвинені грудні м’язи, жовтувата шкіра). Тому яєчна продуктивність не враховується взагалі.

Переваги генотипу:

  • дуже швидкий приріст живої ваги. Бройлер Кобб 500 вже у віці 40 днів готовий до забою з масою тушки 2,5 кг;
  • відмінні конверсійні показники по кормах;
  • мінімальний відсоток жиру;
  • невисока собівартість кінцевого продукту;
  • натуральний жовтуватий колір шкіри, що надає привабливості тушці;
  • великий розмір тушки. Бройлери відгодовуються до ваги 5 і більше кг. Але утримання після 45 дня не є економічно виправданим через різке підвищення конверсії корму.

Екстер’єр: тулуб птиці потужний. Спина і груди широкі. Лапи добре розвинені, з великим об’ємом м’язів, через що відрізняються силою. Забарвлення оперення завжди біле. Гребінь яскраво-червоного  кольору, невеликий як у самців, так і у самок.

Особливості утримання: птиця доволі миролюбна за характером. Але якщо роздратувати чи спровокувати, то може нанести серйозні травми міцним дзьобом. Тому бройлерів радять отримувати окремо від інших порід курей та видів птиці. Зоотехніки рекомендують годувати птицю до 45 дня. Далі вирощувати бройлерів економічно не вигідно через збільшення споживання корму на фоні одночасного зменшення швидкості росту.

Для розміщення курей повинні використовуватися теплі приміщення з хорошою вентиляцією. Наявність вікон зовсім не обов’язково. З моменту народження протягом двох тижнів освітлення повинно бути присутнім цілодобово. Пояснюється це тим, що на цьому етапі курчата відчувають постійну потребу в їжі, а в темряві відшукати корм їм досить складно. Після двох тижнів світловий день може бути скорочений до вісімнадцятої години.