Декалб — крос курей яєчного напрямку продуктивності. Розрізняють Декалб Вайт (з білим оперенням, виведений першим) і Декалб Брайн (коричневе оперення).

Історія: на роль творців вже легендарного яєчного кросу курей Декалб сьогодні претендують відразу дві країни і дві фірми: США і фірма «ДекалбПолтріРесерч» і Нідерланди і фірма «Ізі». При порівнянні назви кросу і назв фірм версія, що порода курей Декалб була створена в США, здається більш ймовірною. Порода курей ДекалбУайт була виведена ще в XIX столітті і до сих пір не втратила своєї актуальності.Селекціонери прагнуть підняти термін продуктивності несучок Декалб з 80 фактичних тижнів до 100. Тобто збільшити продуктивний термін курей Декалб на 5 місяців.

Перевагу генотипу:

  • починають нестися з 4 місяців;
  • пік яєчної продуктивності припадає на 10 місяців;
  • яєчна продуктивність — до 350 шт. яєць вагою до 71 грама;
  • колір шкаралупи білий (для ДекарбУайт) або коричневий (ДекалбБрайн).

Існує також друга лінія породи Декалб з приставкою «Браун». Продуктивні характеристики обох ліній схожі, кури відрізняються тільки кольором оперення.

Екстер’єр: легкий кістяк, з невеликою головою. Гребіть низький і масивний.  Сережки і гребінь насиченого червоного кольору. Мочки і сережки рожеві. Шия довга, покрита добре розвиненим пером. Очі оранжево-червоні. Дзьоб короткий, жовтого кольору. Корпус поставлений майже вертикально. Спина пряма. Хвіст вузький, але добре розвинений. Вага курей 1,5-1,7 кг, півнів не більше 2 кг

Особливості утримання: легко адаптується до умов кліткового і підлогового утримання. Добре почуває себе на вигулі.