Dan Bred — сучасний датський гібрид свиней м’ясного напрямку продуктивності.

Історія: програма розведення DanBred складається з двох материнських ліній: Ландрас і Йоркшир (Велика Біла) і батьківського: термінального кнура Дюрок. DanBred –   датська компанія, яка займається експортом високоякісного племінного поголів’я та сперми.Метою датськихселекціонерів розробка нового гібриду свиней, який відповідає потребам датських виробників свиней і м’ясопереробників як виробників конкурентоспроможних продуктів свинини для експорту і внутрішнього ринку.

У світі виробництво свиней генетики DanAvl (DanBred в даний час) досягає 65 млн голів (з них 35 млн за межами Данії). Експорт племінних свиней компанії здійснюється в більш ніж 40 країн – Південної Америки, Північної Америки, Європи, Африки та Азії. Найбільший імпортер – Німеччина. Компанія дуже швидко розвивається.

Особливості породи: головна перевага генетики DanBred – великі гнізда (багатоплідність), хоча і досить високий показник відмінка поросят до відбирання. Гібрид DanBred дуже популярний як батьківська свиноматка в комерційних стадах.

Екстер’єр: тварини білої масті. Витягнутий тулуб, голова легка із стоячими вухами. Міцний кістяк з рівною спиною. Кількість сосків у свиноматок від 14.

Переваги гібриду:

  • висока багатоплідність (від 14 голів) з високим виходом ділових поросят;
  • середньодобовий приріст тварин на відгодівлі досягає 900 г;
  • конверсія корму – 2,9 кг;
  • низькі втрати при забої;
  • високий вихід м’яса. Забійний вихід від 71%.