БІГ (Big-6) — одна з найпоширеніших порід індиків для вирощування вдома та розведення у промислових комплексах, відноситься до важких кросівіндиків.

Історія:  родоначальником породи є  компанія BritishUnitedTurkeysLimited, яка на даний момент є торговою маркою, що належить компанії AviagenTurkeysLimited.Метою селекції було створення індика із високим показником скоростиглості.

Переваги генотипу:

  • важкий крос бройлерних індиків. Самці набирають вагу до 35 кг, індички до 20;
  • привабливий вигляд тушки. Біле оперення, світла шкіра дозволяють отримати акуратну, чисту тушку після забою;
  • міцні ноги;
  • висока скоростиглість. В тримісячному віці набираючи 4,5 кг, до напівроку індики виростають повністю;
  • білий пух, який дуже цінується заготовачами за легкість, теплопровідність;
  • високий забійний вихід. Забійний вихід м’яса з туші індика Біг 6 80%. Витончений кістяк часто не витримує такої маси тіла і у бройлерних індиків починаються проблеми з кістками.

Екстер’єр: це масивна птах з маленькою головою і кремезним тілом.Біле оперення з невеликим чорним пучком пуху на грудях. Міцні та широкі груди (на них приходиться 30% маси тушки), потужні ноги. Породною характеристикою індиків є повне припинення їх росту до 90-100-діб, коли зазвичай відбувається їх забій.

Особливості утримання: для кросу Біг підходить напіввигульне утримання. Птиця чутлива до холоду і протягів, тому рекомендована для вирощування у теплу пору року. Головні умови успішного вирощування індиків БІГ: комфортний температурний режим, суха клітка, необмежений вільний доступ до води, наявність вентильованого повітря.