Вирощуванням індиків у приватних господарствах займаються виключно одиниці. Все, через складнощі технології у перші 2 місяці. Молодняк напрочуд чутливий до температурного, світлового режиму, якості харчування. Але якщо правильно організувати процес годівлі та утримання, то вирощування індичат може стати прибутковою справою.
Почнемо з азів: температурного режиму. У перші 15-20 днів життя пташенят завдання господаря організувати температурний режим на рівні 35 — 37 °C і вологість повітря 75%. Це необхідно через погану терморегуляцію у молодняка, відсутності густого пуху. Вже через 10 днів терморегуляція покращується, і перший критичний період у вирощуванні індиків закінчується.

Також у перші дні світло зовсім не вимикають, аби пташенята завжди могли знайти корм та питну воду.Пернаті не переносять високу вологість, тому сухість – запорука здоров’я індиків. Догляд включає в себе обов’язкові регулярні прибирання клітин, поїлок і годівниць, очищення від бруду і посліду.Підстилка повинна бути завжди чистою, для цього її потрібно часто міняти. В якості підстилки моно використовувати подрібнену солому і роздроблені стебла кукурудзи, суху стружку, соняшникове лушпиння. На 1 м² можна розміщувати по десять індичат до досягнення восьмитижневої віку, далі – п’ять пташенят ще на такий же термін. Пізніше на 1 м селять трьох індиків.

Ідеальна годівничка та корм для індичат
Корм для молодняку індиків насипають у годівничці із м’якими низькими бортами та дном. Хороший варіант — обрізана картонна коробка, або просто картонка. Іноді насипають комбікорм для індичат у пластикові кришки для харчових ємностей. Чому не варто обирати годівниці із глини, скла, металу? У перші тижні молодняк має м’який дзьоб, який може травмуватися об тверду поверхню.

Комбікорм для індиків СТАРТ

Перші десять діб молодняк індичат годують кожні дві години. В якості корму пропонують давати подрібнені круто зварені курячі яйця, пшеничне або кукурудзяне борошно, зелену цибулю, моркву, сир, моркву, відварене пшоно.

Такий натуральний корм швидко псується, закисає, провокуючи розлади травлення, і подальшу загибель птиці. Доцільніше використовувати спеціалізований Комбікорм для індиків СТАРТ українського бренду GRANULA GOLD. Рецепт гранульованого корму включає усі необхідні організму індичати поживні речовини, вітаміни, мінерали. Гранульована форма крупки виключає вибіркове поїдання компонентів, чого не скажеш про натуральні мішанки

  • Переваги використання стартового комбікорму для індичат віком від 0 до 60 днів GG ПК і 0к:
  • ефективна профілактика постінкубаційного стресу у молодняку. Розщеплені складні вуглеводи, легкоперетравний протеїн слугують доступним кормом, який легко засвоюється навіть добовими індичатами;
  • міцний імунітет за рахунок біоактивних речовин, комплексу макро- і мікроелементів;
  • профілактика кокцидіозу. Кокцидіостатик, введений до складу стартового комбікорму, попереджає розвиток хвороби, що особливо актуально при великому скупченні поголів’я.

Саме використання повнораціонного комбікорму та правильна технологія допоможе зберегти поголів’я індичат.